MEZ Elektronik ME2

MEZ Elektronik ME2, wersja w drewnianej skrzynce (foto z internetu, autorka M. Ivanciva)

Elektronik ME2 to fantastyczny zestaw do nauki o podstawowych elementach elektronicznych, produkowany w latach 80-tych w Pradze czeskiej przez MEZ.

W dzisiejszych czasach próżno szukać podobnej klasy zestawu w równie przystępnej formie. Walizeczki pojawiają się od czasu do czasu na allegro, częściej na aukro.cz, wydać trzeba około 200pln na egzemplarz w dobrym stanie. Ponieważ często brakuje instrukcji (albo jest tylko czeska) umieszczam tutaj skany zarówno polskiego (bardzo marnej polszczyzny) tłumaczenia, jak i czeskiego oryginału. Czeska wersja jest do zestawu z magnetoelektrycznym wskaźnikiem (zdjęcie), polska – do zestawu z linijką LED, poza tym generalnie nie powinno być różnic.

Obie wersje wykopał w internecie mój brat, za co mu serdecznie dziękuję.

Czeska wersja pochodzi ze strony https://jirin.web.althan.cz/201404-mez-elektronik/, polska wersja z archiwum na Chomikuj, autor skanu nieznany.

UPDATE: w tzw. międzyczasie zadałem sobie trud przepuszczenia polskiej wersji przez OCR i skorygowania do zgodności z oryginałem. Zostawiłem wszystkie błędy językowe, literówki, błędy maszynistki itepe, ku pamięci.

This entry was posted in rants etc.. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.